Rozvrh modlitieb, apríl 2021

4. – 10. 4.

 

Praha - Horní Počernice

Jsme vděční za Boží ochranu, průběh onemocnění covidem u členů našeho sboru i mírnou reakci na očkování, a to i v případě nejstaršího člena sboru, který právě oslavil své 97. narozeniny. I za něj jsme Pánu vděční. Námětem k děkování je i to, že se nám podařilo obsadit poslední volný byt na faře. 

Připravujeme letní příměstský tábor, na který se už hlásí první děti. Proběhne na přelomu šestého a sedmého měsíce 2021 v areálu sboru a SKP.  

Modlete se také za hladký průběh jednání s úřady ohledně přestavby hornopočernického areálu, za jejich vstřícnost a otevřenost, kterou nemůžeme předpokládat jako samozřejmost. 

Scházíme se podle situace v menších skupinách nebo online, v neděli na bohoslužbách a v týdnu na komunitním čtení, kam se snažíme integrovat, každého, kdo projeví zájem. Online probíhá i vyučování základů křesťanství. 

Realizovali jsme i Velikonoční stezku, kterou nám dala k dispozici M. Kunstová a vedle Horních Počernic by se měla objevit i v místech, kde působí členové našeho sboru v Dubči, Dřevčicích a Zloníně. 

Jsme vděční za všechny, kdo se ve sboru zapojují do přípravy bohoslužeb, návštěv členů sboru a různých projektů, jako jsou setkání mládeže v Praze. 

Spojme se všichni v modlitbách za pandemii, abychom se mohli opět scházet osobně a prožívat dar společenství, který nám tolik chybí. 

Jaromír Andrýsek

 

Slavkovce

Prosíme o modlitby

 • za deti
 • za uzdravenie pre Jandove oči
 • za pandemickú situáciu
 • za to, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť fyzicky do zboru.

Jarmila Nagyová

 

11. – 17. 4.

 

Praha - Agape

V Praze žije více než sto tisíc rusky mluvících emigrantů, a proto prosíme podpořit náš sbor Agape v modlitbách za naše spoluobčany. Prosíme o modlitby za evangelizaci mezi našimi spoluobčany, za sbor Agape, za členy našeho sboru, za naše rodiny a za rozvoj a vliv našeho sboru v Praze

Prosíme o modlitby za službu mládeži a dětem, za programy a tábory pro mládež.

Lev Shults

 

Trnava

Vďaky:

 • niektorí členovia prekonali Covid 19 (niekto ľahko iní s príznakmi);
 • za ochotu a spoluprácu pri vysielaní bohoslužieb; 
 • členovia sa vzájomne povzbudzujú komunikáciou; 
 • za mládež, ktorá aktívne slúži počas pandémie.

Prosby:

 • za skoré obnovenie bohoslužieb;
 • posilnenie a povzbudenie členov, ktorí sú osamotení;
 • zmocnenie konať Božie dielo aj počas obmedzení a hľadať možnosti ako slúžiť.

Luboš Tagaj

 

18. – 24. 4.

 

Praha - ESUMC

Jsme velmi malý sbor díky covidu, ale děkujeme Bohu a chválíme jej, že jsme všichni v bezpečí a zdraví. Nicméne, velmi potřebujeme vaše modlitby, neboť budoucnost našeho sboru je nejistá. Podobně jako mnoho jiných sborů v České republice, covid poničil i náš sbor a naše finance, a tak čekáme, co přinese budoucnost.

Pevně se držím slov starodávné písně: Opírám se o věčné paže, mám požehnání a pokoj, spoléhám na jeho věčné paže.

Velma Campbell

 

Bratislava - Elim

Sme vďační Bohu za Jeho blízkosť a hlas v karanténnom období. Ďakujeme za technické výdobytky, ktoré nám umožnili tráviť oveľa viac času v online priestore na modlitbách, povzbudzovať sa na skupinkách, systematickyg a hĺbkovo študovať spolu Písmo. 

Naďalej pokračujeme v spoločnom objavovaní Božích výziev pre naše životy. Vďaka Pánovi za Jeho Slovo. Chceli by sme k tomu pozývať aj našich priateľov a známych. 

Modlíme sa naďalej za vedenie Ducha Svätého, aby sme z Božej milosti  rozpoznávali Boží hlas, príležitosti k svedectvu a výzve ľuďom okolo nás. Túžime byť pripravení a poslušní v uskutočňovaní Božieho plánu záchrany každý deň. 

Gabriella Kopas

 

25. 4. – 1. 5.

 

Praha - Strašnice

Předměty k modlitbám:

 • abychom s novým kazatelem vytvořili dobrý a funkční tým
 • abychom našli způsob, jak může být pandemie misijní příležitost
 • za lidi v okolí kaple - otevřeli jsme kapli pro modlitbu v době karantény a lidé mohou přicházet, aby se o samotě modlili (k našemu překvapení občas někdo chodí)

Milan Mrázek

 

Gerlachov

Prosíme o modlitby za účasnú situáciu ohľadne covidu. Som vďačný Pánovi, že niektorí nanovo zatúžili po Slove Božom a preto sa modlím, aby ich Pán upevnil vo viere a dal im zosilnieť na ich vnútornom človeku, samozrejme nám všetkým. Som s nimi v tel. kontakte, ale je badať, že to nestačí. Začiatkom marca som bol osobne v Gerlachove 2x na pozvanie (samozrejme za dodržiavania epidemiologických opatrení), z čoho sa vykľula skupinka a veľmi ich to povzbudilo a tiež mňa.

Ďakujeme za vaše modlitby.

Peter Mazúr